PORADNIK BIG LOOK - Spodnie chinosy - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

PORADNIK BIG LOOK – Spodnie chinosy

Moda na chinosy panuje w Europie, również w Polsce, już od jakiegoś czasu. Dziś spodnie tego typu znajdziemy w każdym niemal butiku czy odzieżowym sklepie internetowym. Opanowały modę damską i męską i nic nie zapowiada, by sytuacja miała się zmienić.

Jaką przeszłość mają chinosy, skąd pochodzą, skąd przywędrowały do naszych sklepów i czym się charakteryzują – o tym poniżej.

 

Skąd się wzięły?
Chinosy przywędrowały do Stanów Zjednoczonych z Filipin – wraz z żołnierzami powracającymi z wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Produkowane były dla amerykańskiej armii w Chinach. Choć za oceanem są znane już od ponad wieku, wśród ludności cywilnej rozpowszechniły się dopiero po II wojnie światowej, kiedy młodzi żołnierze zaczęli wracać do nauki na uniwersytetach. Ich masowa produkcja rozpoczęła się tam w 1942 roku, a moda na nie nie zanikła aż do dziś.

 

Chinosy w Europie
Od niedawna styl rodem z amerykańskich uczelni zagościł także w krajach europejskich i nie ominął również Polski. Spodnie typu chino modne są zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Stanowią alternatywę dla klasycznych dżinsów, uchodząc za bardziej eleganckie, chociaż wpisujące się w styl casual.

 

Jak wyglądają chinosy?
Chinosy to spodnie uszyte z miękkiego płótna – dzięki temu są wygodne w codziennym użytku. Charakteryzują się prostym krojem i brakiem dodatków – wyposażone są jedynie w kieszenie umieszczone z przodu i z tyłu. Klasyczny fason współgra tutaj z prostymi nogawkami, czasem zwężającymi się delikatnie ku dołowi. Chinosy zwykle mają jasne, delikatne kolory, chociaż na rynku znajdziemy też projekty o wyrazistych i głębokich barwach. Ich nogawki można podwijać, dzięki czemu można wykorzystać je do bardziej swobodnych, mniej oficjalnych stylizacji. Ich zaletą jest bez wątpienia funkcjonalność, która odznacza się w uniwersalności chinosów – w zależności od pozostałych części garderoby sprawdzą się zarówno podczas wyjść, jak i codziennych obowiązków.
Jeżeli podążamy za modą, z pewnością para klasycznych chinosów będzie tym, czego nie zabraknie w naszej szafie wśród innych spodni.Dla osób stawiających raczej na swobodę i styl codzienny, projektanci oferują spodnie odbiegające nieco od klasycznych chinosów. Mowa głównie o wspomnianej już wyrazistej kolorystyce, a także wzorach i nadrukach nieobecnych w pierwowzorze tego typu spodni. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie spodnie odpowiadające jego potrzebom.

 

Źródło :http://centrumpr.pl/artykul/wszystko-o-spodniach-typu-chino,62621.html