Poradnik Big Look - Jak się ubrać zimą, by było nam ciepło? - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

Poradnik Big Look – Jak się ubrać zimą, by było nam ciepło?

Oto kilka porad, do których warto stosować się kiedy na dworze jest zimno. Jak się ubrać zimą?

 

Wyżej zaprezentowane kurki firmy Deproc dostępne są w naszych salonach. Stanowią ciepłe i komfortowe okrycia, które chronią przed zimnem, wiatrem oraz deszczem. Te kurtki zimowe doskonale sprawdzą się w górach, jak i w warunkach miejskich. Wykonane są z materiału termoaktywnego, ich ocieplanie składa się ze sztucznego puchu. wyposażone są w kaptur oraz wysoki kołnierz.
Jak się ubrać, by było nam ciepło?

 

Jak się ubrać zimą, by było nam ciepło?

 

kurtki

 

Sama kurtka to jednak nie wszystko. Kiedy na dworze panuje prawdziwy mróz. Nasze ubrania z zimowej szafy sprawdzą się najlepiej, gdy będą wykonane z wełny, bawełny, wiskozy, modalu oraz innych włókien celulozowych. Zwłaszcza wełna ma bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne, przez co dobrze utrzymuje ciepło, a jednocześnie absorbuje wilgoć. Jeżeli chcemy ubrać się na przysłowiową cebulkę, zadbajmy by wszystkie warstwy składały się z takich materiałów.

 

Unikajmy akrylu i poliestru. Nosząc ubrania z takiego materiału początkowo możemy odnosić wrażenie, że jest nam ciepło, ale jest ono nietrwałe. takie materiały nie oddychają, więc szybciej się pocimy. Dlatego nosząc ubrania ze sztucznych materiałów będzie nam zimo od samego początku, albo zgrzejemy się, a później nasze ciało momentalnie się wyziębi.

 

Jeżeli mamy już wybraną kurtkę, bluzę, sweter, bluzkę itd., to nie możemy zapomnieć o tym, że przez głowę tracimy bardzo dużo ciepła. Także zadbajmy, by w zimny dzień mieć na głowie czapkę. Kolejną partią ciała, na którą należy zwrócić uwagę jest nasza klatka piersiowa. Pamiętajmy, by docieplić ją szalikiem, bądź kamizelką. Oczywiście nie zapomnijmy o dłoniach – rękawiczki to podstawa! Dodatkowo zwróćmy uwagę na nasze obuwie. Najlepsze buty to takie, które mają grubą podeszwę oraz dodatkową wyściółkę pod stopą. Jeśli nasze buty nie są wystarczająco ciepłe, możemy włożyć do nich wkładki izolacyjne, które kupimy w każdym sklepie z obuwiem.

 

Odpowiednie materiały i dodatki, to recepta na utrzymanie ciepła. Stosując się do wymienionych porad zdecydowanie lepiej zniesiemy towarzyszące nam mrozy.