Szelki na każdą okazję - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

Szelki na każdą okazję

Podstawową funkcją szelek jest podtrzymywanie oraz zapobieganie zsuwaniu się spodni męskich. W modzie towarzyszą nam od ponad 300 lat, a największą popularnością cieszyły się na początku XIX wieku w Wielkiej Brytanii.

Na co dzień kojarzą nam się m. in. z mafiozami. W męskiej modzie wykorzystywane są do formalnych oraz casualowych zestawów. Oczywiście istnieją zasady, które mówią jakie szelki i w jaki sposób mają być założone. Różnią się one materiałem, kolorystyką oraz zapięciem.

 

Wersja formalna

 

Szelki w wersji formalnej, powinny być zapinane na guziki, wykonane z nierozciągającego się materiału oraz ze skórzanym wykończeniem. W takich stylizacjach należy założyć szelki zapinane na guziki, które nie mogą być widoczne. W zestawie formalnym szelki są niezbędnym elementem smokingów i fraków. Spodnie w takich zestawach nie powinny mieć szlufek.

 

Wersja casualowa

 

W wersji casualowej najczęściej stosuje się szelki zapinane na tzw. „żabki”, a wykonane są zazwyczaj z rozciągliwej gumy. Podczas codziennej stylizacji możemy też ubrać szelki na guziki i mogą one być widoczne podczas noszenia. Spodnie mogą mieć szlufki, ze względu na to, że możemy na zmianę korzystać z paska, bądź szelek.

 

Warto wiedzieć

 

Szelki to idealne rozwiązanie dla mężczyzn o okrągłych kształtach. Wszystko dlatego, że dzięki szelkom spodnie podczas ruchu nie zsuwają się z bioder, jak to często bywa przy noszeniu spodni. Należy wiedzieć, że nigdy nie zakładamy jednocześnie szelek oraz paska.

 

 

szelki na każdą okazję