Smoking - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

Smoking

Smoking jest najbardziej klasycznym i eleganckim męskim strojem. Jego historia rozpoczęła się w połowie XIX wieku w Anglii i od tamtego czasu cały czas towarzyszy nam w najbardziej wyrafinowanych wydarzeniach. Jego nazwa wzięła się od zwyczaju palenia cygar, gdzie angielscy panowie zakładali specjalne stroje i spotykali się w palarniach w męskim gronie.

 

Smoking jest strojem wieczorowym, dlatego zakładamy go tylko po godzinie 19.00, ponieważ stworzony jest do sztucznego światła. Odstępstwem może być ślub, jednak zaleca się, aby takie wydarzenia odbywały się późniejszą porą. Jeżeli mężczyzna zdecyduje się na założenie smokingu, to powinna mu towarzyszyć kobieta w sukni wieczorowej.

 

Składa się z czarnej, jedno lub dwurzędowej marynarki z atłasowymi, bądź jedwabnymi klapami, albo z kołnierzem szalowym. Dodatkowo musimy założyć czarne spodnie z pojedynczym lampasem (wykonanym z tego samego materiału co klapa marynarki), śnieżnobiałą koszulę z wykładanym kołnierzykiem, listwą guzikową, by nie było widać guzików oraz podwójnymi mankietami na spinki. Do smokingu zakładamy pas smokingowy, czarną muchę oraz czarne lakierki z wysokim połyskiem.

 

smoking