Poradnik Big Look - Koszulka polo - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

Poradnik Big Look – Koszulka polo

Koszulka polo ma ciekawą historię. Kiedyś – tylko na kortach tenisowych. Dzisiaj – praktycznie w każdej szafie mężczyzny. Skąd się wzięła i jak ją nosić?

 

koszulka polo-01

 

Polo: Pierre Cardin/Big Look | Szorty: Sunwill/BigLook | Pasek: Lindenmann/ BigLook | Buty: Viscata/Viscata.com

 

W 1926 roku zawodowy tenisista Rene Lacoste jako pierwszy wszedł na kort w koszulce z krótkim rękawem. Podczas dużego turnieju US Open zrobiło się wielkie zamieszanie. Rene miał na sobie dzianinową koszulkę z krótkim rękawem, mającą miękki kołnierzyk oraz dekolt zapinany na guziki. W tamtych czasach podstawowym strojem tenisistów była bawełniana koszula z długim rękawem oraz długie flanelowe spodnie.

 

Szybko okazało się, że inni zawodnicy zapragnęli takiej koszulki jaką zaprojektował Rene Lacoste. Dlatego ten wraz ze wspólnikiem zdecydował się założyć własną markę w 1933 roku, która produkowała stroje dla tenisistów. Ciekawostką jest fakt, że do lat 50 ubiegłego wieku produkowano koszulki polo tylko i wyłącznie w kolorze białym. Z czasem urok polówek dostrzegli golfiści, żeglarze, gracze polo, czy amerykańscy studenci z zamożnych rodzin. Obecnie sportowcy rzadko korzystają z tradycyjnej polówki, jednak sama koszulka przetrwała w męskiej modzie i ma się bardzo dobrze. Praktycznie każdy mężczyzna ma ją w swojej szafie. Do dzisiaj koszulka polo kojarzy nam się z komfortem i elegancją, a wysokiej jakości bawełniana dzianina pozwala na uzyskanie takiego efektu.

 

Koszulka polo charakteryzuje się kołnierzykiem wykonanym ze sztywnej dzianiny oraz guzikami pod szyją. Ich ilość jest zależna od producenta, jednak najlepiej koszulka polo prezentuje się z dwoma lub trzema guzikami. Możemy ją nosić do letnich szortów, chinosów, czy nawet jeansów. W bardziej eleganckich stylizacjach możemy założyć marynarkę na koszulkę polo.

 

Zakładając polówkę możemy ją wpuścić do środka spodni, bądź nosić na zewnątrz. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to obecnie koszulki polowe produkowane są praktycznie w każdych kolorach. To już nie tylko jednolite pastelowe kolory. W modzie są również polówki z przeróżnymi wzorami, czy printami. Dlatego warto mieć koszulkę polo w swojej szafie, ponieważ przyda się praktycznie na każdą okazję, a jej dopasowanie nie jest bardzo trudne.

 

koszulka polo-02