Poradnik Big Look - Kamizelka puchowa - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

Poradnik Big Look – Kamizelka puchowa

Od kilku sezonów w naszych salonach dostępne są kamizelki puchowe. Zbliża się majówka, podczas której nie będzie bardzo ciepło. To idealna okazja, by wyciągnąć kamizelkę z szafy. To idealne rozwiązanie na wiosenne, słoneczne, ale chłodniejsze dni. Choć tak naprawdę możemy wykorzystywać je przez cały rok.

 

Największą ich zaletą jest to, że nie ograniczają naszych ruchów i są bardzo wygodne. Modele wykonane z puchu łatwo można spakować wkładając je do małej torby. Bezrękawniki ze stójką dodatkowo ochronią naszą szyję przed wiatrem. Idealnie nadają się podczas chłodniejszych dni, w których chcemy pospacerować, bądź pójść poćwiczyć na świeżym powietrzu.

 

kamizelka puchowa-01

 

Początkowo kamizelki miały zastosowanie praktyczne i były wykorzystywane przez myśliwych w Afryce. W lekkich, bawełnianych okryciach było wiele kieszeni, w których myśliwi przechowywali potrzebny ekwipunek. Wersje jesienne bezrękawników jeszcze kilka lat temu były kojarzone także z myśliwymi w Europie. Od kilku sezonów chętnie wykorzystywane są w modzie męskiej. Obecnie kamizelki wykonywane są z puchu, tweedu oraz bardziej tradycyjnych tkanin. Te ostatnie wykorzystywane są do stylizacji z marynarkami, a nawet całymi garniturami. Bezrękawniki puchowe możemy założyć na polówkę, bluzę, sweter, czy koszulę. Wiosną i jesienią mogą być zakładane jako okrycie wierzchnie. Zimą możemy założyć je pod kurtkę jesienną, bądź płaszcz, by pełniły rolę ocieplacza. Ten praktyczny i elegancki element garderoby powinien mieć każdy mężczyzna.

 

Kamizelka puchowa w przykładowej stylizacji:

 

kamizelka puchowa-02