PORADNIK BIG LOOK - Jak się pakować - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

PORADNIK BIG LOOK – Jak się pakować

Nadszedł czar urlopowania i każdy z nas  myśli już tylko o jednym: wyrwać się z firmy, wyłączyć telefon i na kilka tygodni zapomnieć o pracy.  Niezależnie od faktu, gdzie oraz na jak długo się wybieramy – największym problemem jest pakowanie bagażu.

Co zabrać, ile sztuk garderoby, jak pomieścić wszystko żeby nie przekraczać dozwolonych limitów a także własnych potrzeb ? słowem jak się pakować na wakacyjne wojaże, kilka rad poniżej 🙂

 

pakowanie ubrań-001

 

BAGAŻ – Musi być odpowiedni do miejsca w które się wybierasz, bo jeśli to będzie służbowa podróż wybierz małą walizkę kabinową. Jej głównymi zaletami będzie nie tylko stosowny  profesjonalny outfit ale przede wszystkim twoje ubrania się nie wygniotą. Jeśli zaś stawiasz na wędrówki górskie w austriackich Alpach zabierz ze sobą turystyczny plecak, który zapewni komfort i dobrze rozłoży ciężar zawartości podczas intensywnej wędrówki. Dobrym rozwiązaniem będzie też torba ukośnie przewieszona na ciele do której będziemy mieć łatwy  dostęp i komfort noszenia.

 

pakowanie-ubran-002

 

LISTA RZECZY– Choć może brzy banalnie , to w istocie idealne rozwiązanie pomagające kontrolować nasz oszalały mózg podczas pakowania. Pomyśl co tak naprawdę potrzebujesz a czego nie da się kupić na miejscu. To pozwoli uniknąć tzw nadbagażu  a sam proces pakowana będzie mniej chaotyczny. Jeśli nie jesteś pewien czy dana rzecz będzie naprawdę potrzebna- zostaw ją w domu.Wszyscy wiemy z doświadczenia że „rzeczy na wszelki wypadek” nigdy się nam na urlopie nie przydają.

MINIMALIZM– Ile to razy zabieraliśmy ze sobą , 10 koszul z długim rękawem albo o wiele za dużo polówek i skarpet zupełnie nieprzydatnych ze względu na panujące  np. Grecji wysokie temperatury. To samo dotyczy butów, kiedy patrzymy na nie w naszym przedpokoju wydaje się,że musimy je mieć i już !Masz ochotę wziąć strój banana na wycieczkę, ale czy to doprawdy koniecznie? Zadaj sobie pytanie, czy faktycznie przewidujesz bal przebierańców w trakcie urlopu, bo miejsce w walizce jest naprawdę cenne. Spakuj ubrania bardziej uniwersalne i coś z klasą na wieczór, a udziwnione ciuchy zostaw sobie na wyjścia po urlopie.Jeżeli  zatem nie chcesz znowu dźwigać ciężkiej torby podróżnej, postaw na minimalizm. Trzeba wiedzieć czy hotel oferuje ręczniki i kosmetyki które zabierają naprawdę dużo miejsca- jeśli tak wystarczy  tylko efektowny ręcznik plażowy.Zamiast zabierać ze sobą duże butelki kosmetyków, możesz też wykorzystać próbki, które dotychczas otrzymałeś w drogerii lub po prostu przelać twoje ulubione kosmetyki do mniejszych buteleczek. Ponadto zastanów się czy na pewno potrzebujesz ze sobą zabierać ciężki przewodnik turystyczny – może warto zapoznać się z książką przed wyjazdem, a ze sobą zabrać tylko xero najważniejszych stron, albo zgrać wersję PDF na twój telefon?

 

pakowanie-ubran-003

 

PLANOWANIE PRZESTRZENI- Jeśli już wszystkie rzeczy wyprasowane, buty , kosmetyki przelane do małych pojemników, leki, sprzęt fotograficzny  etc. przygotowane- możemy zacząć planowanie przestrzeni w bagażu. Ciężkie i duże przedmioty najlepiej pakować na samym dnie. Kolejne warstwy przeznacz na lżejsze i małe przedmioty, którymi doskonale można wypełniać luki. Jeśli zabierasz dużo ubrań, polecamy tzw rolowanie bo zrolowane t-shirty , polo czy paski do spodni doskonale się do siebie dopasowują i dzięki temu do walizy wchodzi znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego pakowania warstwami. Bardzo przydatne i modne są torebki próżniowe , które pozwalają na dobrą organizację bagażu.

JESTEŚMY SPAKOWANI – Uff , udało się zamknąć walizkę i dosunąć suwak w torbie ale uwaga !! jesli jest to podróż samolotem trzeba pamiętać o limitach ustalonych przez przewoźnika i jeśli przewodnik określa 23 kg to tyle własnie ma być.Nikt z nas nie chce przecież pozbywać się podczas odprawy ulubionych spodni czy kurtki ze skóry 🙂

Zatem najlepiej zważyć bagaż przed przyjazdem na lotnisko, żeby uniknąć pośpiesznego przepakowywania bo to najgorzej rozpoczęta podróż :)Jeśli nie jesteś międzynarodowym szpiegiem, nie ma potrzeby podróżować incognito. Większość walizek ma gotowe fabryczne zawieszki; koniecznie wpisz tam swoje dane na wypadek, gdyby bagaż się zgubił – tobie lub linii lotniczej. I na koniec nie zapomnij o najważniejszym : DOBRZE się bawić !! 🙂

Bon voyage!