PORADNIK BIG LOOK - Jaka fryzura ? - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

PORADNIK BIG LOOK – Jaka fryzura ?

Wiosna to okres, kiedy „budzimy” się z zimowego snu w przenośni i dosłownie. Dłuższy dzień i pojawiające się słońce powoduje naturalny przypływ energii, która podpowiada nam, że w tym roku ? zaczniemy wszystko od nowa. Zadbamy o swoje ciało i umysł i…..pójdziemy do fryzjera ! Wiadomo modny ciuch trzeba mieć, ale źle dobrana fryzura do owalu twarzy i całej sylwetki to katastrofa.

 

To dobrze ,że obserwujemy najnowsze trendy, ale należy pamiętać o tym że nie każda modna fryzura pasuje do każdego owalu twarzy, sylwetki czy rodzaju włosów jakie posiadamy.Samemu czasem trudno to określić, dlatego dobór odpowiedniego fryzjera stylisty znającego się na swoim fachu jest tak ważny. Idealna fryzura nie istnieje, ale można ją idealnie wystylizować ,żeby podkreślała naszą osobowość i styl w jaki się ubieramy. Często chcemy zmienić swój wizerunek bo np. mamy nową pracę w której obowiązuje dress code , zmieniła nam się sylwetka bo dieta zadziałała albo na odwrót- przytyło nam się kilkanaście kilogramów- takie sytuacje powodują że zmiana fryzury nie tylko poprawia nasze samopoczucie ale wręcz ratuje sytuację :).

Mężczyźni idący do fryzjera mają jeden cel-uzyskać fryzurą bardziej prostokątny kształt twarzy ,bo ten uznawany jest za najbardziej męski i seksowny. A jeśli ktoś ma zbyt podłużną lub zbyt okrągłą czy kanciastą ? a co jeśli spodobała nam się fryzura Davida Beckhama lub inna z katalogu? Dobry fryzjer weźmie wszystkie te aspekty pod uwagę, dopasowując fryzurę indywidualnie.

Przyjrzyjmy się zatem naszym twarzom 🙂 i ogólnym sprawdzającym się zasadom doboru fryzury do kształtu twarzy, zarostu czy brody.

 

rodzaje kształtów twarzy

 

TWARZ OKRĄGŁA

To twarz bez ostrych kątów i charakterystycznych linii dlatego dobrze jest dobierać fryzury które ją wyszczuplą lub odwrócą uwagę od krągłości. Najlepiej zastosować cięcia , które uniosą włosy do góry i pozwolą uzyskać wysoką fryzurę ale nie mamy na myśli irokeza Punka tańczącego pogo, tylko swobodnie unoszącą się górę. Można też zastosować różnego rodzaju nierówności, asymetryczności . Grzechem jest fryzura z dłuższych włosów do linii brody lub bujne loki które jeszcze bardziej wyeksponują krągłą linię twarzy.Przykładem osoby z taką twarzą jest Leonardo Di Caprio 🙂

 

 

TWARZ TRÓJKĄTNA

To twarz o szerokim, prostokątnym czole i wysoko osadzonych kościach policzkowych stanowiących jej największą część . Typowe dla twarzy trójkątnej są szerokie usta, dość wąskie wargi i małe oczy. W przypadku tego kształtu twarzy należy dążyć do optycznego zwężenia czoła, warto jeszcze trochę popracować nad zarostem, żeby nieco poszerzyć twarz w dolnej części. Dobre fryzury to strzępiaste grzywki czy potargana cała objętość dłuższych włosów tzw. artystyczny nieład.

 

 

TWARZ PODŁUŻNA (prostokątna)

Jest to typ nieco wydłużony w stosunku do owalnej twarzy, dlatego ważne jest dobieranie fryzury, która nie wysmukli twarzy jeszcze bardziej.Przy tego typu twarzy, lepiej unikać zbyt krótkich fryzur, szczególnie jeśli chodzi o boczne wycięcia. Najlepiej pozostawić dłuższe kosmyki na górze, a boków nie ścinać na maksimum, gdyż tym sposobem nie zaburzymy proporcji. Twarz pociągła pozwala szaleć z grzywkami, które mogą optycznie ją skracać i równoważyć, przez co fryzura będzie bardzo korzystna, a przy tym da wiele manewrów stylizacyjnych.Trzeba też unikać zapuszczania zbyt długiego zarostu, który również mógłby sprawić, że twarz będzie wyglądać na jeszcze dłuższą.

 

 

TWARZ KWADRATOWA

Najczęściej spotykany typ twarzy to czworokąt czyli identyczna szerokość na górze i na dole Osoby o takiej twarzy mają znacząco wykształcone kąty szczęki. Charakterystyczne dla tego rodzaju kształtu są pełne usta z zaokrągloną dolną wargą, duże oczy. Dobierając zatem uczesanie, należy uwzględnić to, by cięciem łagodzić rysy twarzy i nigdy jej nie poszerzać. Dlatego najlepiej trzymać boki krótko ostrzyżone natomiast włosy na górze głowy powinny być dłuższe, a nawet lekko podniesione. Ta twarz najlepiej prezentuje się w krótkich fryzurach, nie poleca się natomiast stylizacji z przedziałkiem czy gęstą opadającą na czoło grzywką.

 

 

TWARZ OWALNA

Ogólnie rzecz ujmując jest to typ twarzy, do której pasuje większość wymyślnych fryzur.Szczęśliwiec posiadający owalną bryłę twarzy może pozwolić sobie na bardzo krótkie i bardzo długie fryzury, cieniowane, strzępione , fale, loki, przedziałki grzywki, asymetrie etc. co jest idealne dla ludzi kochających eksperymentowanie z własnym wyglądem. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę ,to aby nie nosić loków do wysokości brody, ponieważ twarz owalna zamieni się w okrągłą i optycznie niekorzystnie zmienimy jej proporcje.

 

 

TWARZ DIAMENTOWA

Ten typ kształtu twarzy charakteryzują szerokie wystające kości policzkowe i ostro zarysowana wąska broda i czoło.Tu dobór odpowiedniej fryzury nie będzie łatwy, zalecane są włosy dłuższe które swoją objętością złagodzą ostre rysy twarzy.Dobre będą wszelkiego rodzaju asymetrie zaczesywane na bok lub gęste wycieniowane grzywki i bujne długie loki,które swoją objętością nadadzą „szerokości” diamentowej twarzy. Należy się wystrzegać mocno przystrzyżonych fryzur odkrywających uszy lub tzw. ” przylizanych” które jeszcze bardziej wyostrzają.

 

 

TWARZ W KSZTAŁCIE ODWRÓCONY TRÓJKĄT ( kształt kropli)

Charakteryzuje się szerokością w okolicy brody i policzek zwężającą się od skroni do linii czoła. Należy unikać fryzur rozszerzających się ku dołowi, a wybierać te poszerzające optycznie górna część głowy. Dobrze będą tu wyglądały wycieniowane od samej góry włosy co spowoduje, że wyrówna się dysproporcja wąskiego czoła. Pasuje tu szersza grzywka ostrzyżona na prosto, ale uczesana lekko niechlujnie i rozwichrzona. Posiadacze tego typu twarzy muszą zapomnieć o przedziałku na środku i gładkich uczesaniach. Jeśli już krótkie włosy koniecznie należy pamiętać o obfitej grzywce i większej objętości włosów od szczytu głowy do skroni.

Fryzura jest czymś bardzo indywidualnymi i warto nad nią popracować żeby była spójna ze stylem ubioru, naszą osobowością czy pracą jaką wykonujemy Kiedy dobrze wyglądamy, tak też się czujemy i jesteśmy dobrze odbierani przez otoczenie 🙂

 

Źródła:
http://www.facetemjestem.pl/galeria-meskich-fryzur-vol-3/
http://www.facetemjestem.pl/jak-dobrac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy/