Dobieranie skarpet - Big Look - moda męska w dużym rozmiarze
  • WARSZAWA - tel. 22 620 78 10
  • KATOWICE - tel. 32 351 84 95

Dobieranie skarpet

Czy zastanawiałeś się jak dobrać skarpety do swojego stroju? Skarpety są dodatkiem takim jak krawat, czy poszetka. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu skarpet jesteśmy w stanie podkreślić naszą stylizację, bądź nadać jej nonszalancji. Nie zapominajmy o tym elemencie w naszej stylizacji!

 

Dopasuj kolor skarpetek do butów lub spodni

 

Śmiało można dobrać kolor skarpet do butów lub spodni. Ten sposób zdecydowanie sprawdza się w formalnych zestawach. Najlepiej sprawdzą się stonowane kolory: czarny, granatowy, szary, brązowy (dopasowane pod buty lub spodnie).

 

Dopasuj kolor skarpetek do podobnych elementów w ubiorze

 

W tym przypadku możemy dobrać kolor skarpetek do krawata, poszetki, koszuli, bądź innego charakterystycznego elementu naszego ubioru. Zazwyczaj stawiamy tutaj na kolorowe oraz wzorzyste skarpetki. Takie dobranie koloru pokaże nasze kreatywne i ekstrawaganckie podejście do stylizacji. Ta metoda dobrania skarpet do ubioru sprawdzi się w casualowej stylizacji.

 

Ogólne wskazówki

 

  • Skarpeta powinna być na tyle długa, aby nie odsłaniała łydki podczas siedzenia. Po prostu nie możemy odkryć naszej gołej nogi, ze względu, że wygląda to nieelegancko.
  • Nie wszystkie typy skarpetek pasują do wszystkiego. Przykładem może być to, że nie zakładamy sportowych skarpetek do formalnych stylizacji. To samo dotyczy się tzw. „stopek”, czyli krótszych skarpetek, które w stylizacjach casualowych idealnie nadają się do odsłonięcia kostki.
  • Nie musimy sztywno trzymać się takich samych odcieni kolorów. Oczywiście mogą się różnić od siebie, co nie jest błędem w stylizacji.
  • Nie ma uniwersalnych kolorów. Wszystko musi zostać do dopasowane do innych elementów ubioru.

 

 

dobieranie skarpet