Historia firmy

Historia naszej firmy sięga 1999 roku. W marcu tego roku otworzyliśmy drzwi naszego pierwszego salonu Big&Tall z obszerną ofertą odzieży męskiej w rozmiarach „big” i skromniejszą w rozmiarach „tall”.

W owym czasie 100% naszej oferty pochodziła głównie z USA i Europy z prozaicznego powodu – polscy producenci nie interesowali się potrzebami panów o ponad standardowych lub nietypowych rozmiarach. Fakt ten spowodował, że podjęliśmy wyzwanie przekonania polskich producentów iż warto pomyśleć o rozmiarach „big”. Efektem tych wysiłków są oferowane w naszych salonach garnitury, marynarki i spodnie firmy „Bytom” i „Vistula”, koszule firmy „Omega”, bielizna firmy „Cornette”, spodnie sportowe firmy „Divest”. Następnym punktem w naszej strategii jest wprowadzanie do naszej oferty światowych marek. Moda męska w dużych rozmiarach nabiera nowego znaczenia.

Obecnie sprzedajemy z powodzeniem produkty takich marek jak: Pierre Cardin, Camel, S4 czy Red Point. Przywiązujemy ogromną wagę do poziomu obsługi naszych Klientów. W jej ramach główny punkt to znajomość oferowanego produktu, obsługa krawiecka oraz reagowanie na potrzeby klientów.  Kolejnym etapem rozwoju naszej działalności będzie szycie odzieży pod własną marką. Rozpoczęliśmy od zmiany naszego logo i nazwy. Od 2015 roku prezentujemy się jako „Big Look”.

.

Nasza misja

Naszą misją jest walka ze stereotypami dotyczącymi mężczyzn noszących ubrania o niestandardowych rozmiarach, a także promocja dobrego stylu ubioru pośród nich.

Najczęściej ponadwymiarowi mężczyźni traktują ubrania wyłącznie jako szaro-bure okrycia, a nie jako element budowania wizerunku, który w dodatku może sprawiać wiele radości. Wielu z nich uważa, że moda męska w dużych rozmiarach i dobry styl nie są dla dużych Panów, a oni sami są dyskryminowani przez marki odzieżowe – udowadniamy, że te przekonania nie są uzasadnione.

Chcemy by Panowie noszący nasze ubrania czuli się wyjątkowo, jakby ich spodnie, koszule, marynarki, garnitury, swetry, kurtki, płaszcze i t-shirt’y były szyte specjalnie na ich miarę. Odzież męska xxl w naszych salonach to wyłącznie najwyższej jakości, markowe ubrania w rozmiarach 3XL, 4XL, 5XL, 6XL, 7XL, a nawet 8XL.

Nasze sklepy powstały z myślą o Panach znających swoją DUŻĄ wartość!

Nasze atuty

Panowie o dużych rozmiarch uważają , że we wszystkim wyglądają źle i bez względu na to co założą efekt będzie taki sam – jednak odpowiednio dobrane ubranie i dodatki mogą zdziałać cuda.

Dlatego jako jedyni proponujemy na miejscu pomoc stylisty w doborze ubrań, a także możliwość dokonania wszelkich niezbędnych poprawek krawieckich w naszych salonach. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w branży odzieży XXL, dzięki czemu bezbłędnie pomogą dobrać rozmiar i fason garnituru, koszuli, płaszcza, spodni czy swetra. Dzięki fachowej pomocy nasi Klienci oszczędzają czas często marnowany na niekończące się przymierzanie.

Żaden typ sylwetki nie jest dla nas nie do ubrania – dzięki możliwości dokonania na miejscu, w naszych sklepach, niezbędnych pomiarów i poprawek krawieckich jesteśmy w stanie sprawić, że ubrania będą leżały jak ulał, a nasi Klienci będa w pełni ustatysfakcjonowani.