Poradnik Big Look #6: Jak wybrać prezent?

Każdy z nas daje się uwieść magii Świąt, dlatego co roku zastanawiamy się jak dobrać idealny, właściwy prezent do odpowiedniej osoby. Robimy to szybko i często nawet nie zastanawiamy się, jakim człowiekiem jest obdarowywany, co lubi i co sprawiłoby mu przyjemność. Niestety często bywa, że otwieramy zapakowany prezent i… czar pryska. Wtedy widzimy zakłopotane spojrzenie i smutek obdarowanej osoby. 

To ostatnie chwile, aby zastanowić się i zrobić mały wywiad wśród najbliższych. Wtedy będziemy mogli z ogromu produktów wyłonić ten jeden – idealny prezent. Prezent, który ucieszy lub zwyczajnie będzie przydatny. Pamiętajmy, żeby nie kupować prezentów pod wpływem emocji. Kierujmy się sercem, znajomością osobowości lub zwyczajnie potrzebami osoby, której wręczamy świąteczny prezent. 

W naszych salonach znajdą Państwo wiele idealnych prezentów, a jednocześnie dość szczególnych.

Koszula – ponadczasowy, zawsze istotny i elegancki prezent. Jednak wymaga znajomości rozmiaru, czyli wzrost oraz obwód kołnierzyka. 

Krawat – często i chętnie kupowany oraz przyjmowany prezent. Aby uniknąć wpadek najlepiej wybrać klasyczny kolor (szarości, granaty, czernie, borda) oraz gładki lub z drobnym wzorem. Będzie pasował wtedy do większości koszul, garniturów oraz marynarek. Nie zostanie rzucony w kąt, a spotkanie z obdarowanym, który akurat ma go na sobie będzie potwierdzeniem z dobrze spełnionej świąteczno-prezentowej misji.

Sweter – zawsze modny, zawsze potrzebny i wartościowy prezent. Bardzo ważny jest jego kolor, jednak należy znać rozmiar osoby, której chcemy go wręczyć. 

Spinki do mankietów – będą świetne dla osoby lubiącej koszule z mankietami na spinki. Uwaga! Wpadka murowana, jeśli obdarowany takich koszul nie nosi! Chociaż spinki zawsze będą niezbędne dla eleganckiego mężczyzny. Stanowią rodzaj męskiej biżuterii i są ponadczasowe w świecie mody. 

Szalik – prezent uniwersalny pasujący do każdego rodzaju okrycia wierzchniego. Kolorystyka i różnorodne wzornictwo będą gwarancją udanego zakupu. 

Szelki i kolorowe skarpety – będą świetnym uzupełnieniem kolorowego swetra, bądź marynarki. Jak wiadomo – mężczyzna zawsze cierpi na deficyt skarpet, a to za sprawą niezbadanego samoistnego znikania, przed i podczas prania :) Szelki, zwłaszcza te w kolorowe wzory, dodadzą szyku i sprawią, że opadające spodnie nareszcie przestaną zsuwać się z bioder. 

Golf i półgolf –  z dobrej bawełny jest idealnym uzupełnieniem stylu casual. Prezent z gatunku „uniwersalny”. Posiadamy duży wybór rozmiarów i kolorów. 

T-shirt – klasyka wśród prezentów. Chętnie darowany i jeszcze chętniej przyjmowany. Zwykliśmy mówić: zawsze się przyda, chętnie go nosimy i zmieniamy. 

Pamiętajmy, aby zadbać o szykowne opakowanie prezentu, ale przede wszystkim o tym, że prezent kupowany z sercem będzie najlepszy i na długo zapamiętany. 

PS Proszę uciąć metki z cenami! :) 

 1182